top of page

KURZ KOORDINÁTORKY- VÍME SVATEBNÍ NOVINKY!

Aktualizováno: 26. 4. 2022

Statek Blažejovice – zdánlivě zcela obyčejné místo zapadlé ve vesničce, kde největší povyk dělají kachny na rybníce nebo děda projíždějící na starém pionýru. Ze silnice by se člověk nad starým statkem ani nepozastavil, jakmile však vejde do dvora, zjistí jak moc zdání klame. Citlivě zrekonstruovaná budova, vysoká dřevěná stodola, nádvoří, kterému vévodí mohutný strom a za ním kamenné ruiny, které již byly svědky několika desítek, možná i stovek svatebních obřadů.


My jsme sem však nepřijeli spojit své životy, ale od majitele, pana Jakuba Rožně, jsme se přijeli naučit něco o tom, jak se to vlastně má dělat. Jakub Rožeň je úspěšným českým svatebním koordinátorem, který se prostřednictvím kurzů uvolil nám předat svých více jak 17 let zkušeností v oboru z 3000 organizovaných eventů.
A tak jsme po dlouhé době zasedli za stůl s tužkou a blokem. Ne však ve školní třídě, ale v romantickém lobby baru Statku Blažejovice. Pod dřevěným schodištěm, u krbu, ve kterém praskalo dříví a vrnícím kocourem u nohou jsme se učili jak vám, našim klientům poskytnout tu nejlepší péči a poradenství a ušetřit vám starosti i peníze.
Hned ze začátku bylo jasné, co se nebude dít – nebudeme se zabývat dekoracemi, hrami, perfektními šaty či květinami. To jsou sice věci, které dělají svatbu na pohled krásnou, ale dokážeme se bez nich obejít. Zabývali jsme se tedy praktickým průběhem svatebních příprav i svatebního dne samotného.


Jak vybrat svatební místo? Jak sestavit harmonogram? Co se hodí podávat k jídlu a v který čas? Co můžeme udělat proto, aby se hosté na svatbě cítili skvěle a odnesli si zážitek na celý život?
Přeci jen zábavu dělají lidé, dobré jídlo a pití. Po vyslechnutí veškerých Jakubových zkušeností tak naším cílem není mít na svatební tabuli perfektně poskládané ubrousky do tvaru labutí, ale spíše potěšit babičku tím, že jí přineseme obložený talíř, aby nemusela vstávat sama k rautu.
Naučili jsme se svatební pravidla – kdo kde stojí a sedí, kdo v jakém pořadí přichází. A když už jsme je znali, hned jsme se také naučili je porušovat. Proč by svědci a ženich měli stát zády ke svatebčanům? Musí nevěsta jít rovně a jen se svým tatínkem? Je nutné, aby při obřadu všichni seděli?
Při nestrojených situacích vzniká ta nejkrásnější atmosféra. Jakub nám to dokázal množstvím fotek a videí, při kterých si třeba svatebčané prostě stoupli tak jak se jim zrovna chtělo, nebo se nevěsta necítila dobře v původních šatech, tak vybral na poslední chvíli netradiční nebo se svatebčané rozhodli přetahovat se o lano. A všechny ty svatby byly naprosto krásné a jedinečné.
Po víkendu, během kterého jsme nabyli nejen spoustu vědomostí a zkušeností, ale také nového elánu do práce, jsme zapadlý romantický statek opouštěli s oficiálním certifikátem svatebních koordinátorů v rukou.


23 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page